Strona używa cookies
                                                                             
Turniej piłki ręcznej   19.05.2016 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Urzędu Gminy w Starym Lubotyniu. Zostały tam mile przyjęte przez p. Ireneusza Gumkowskiego – Wójta Gminy Stary Lubotyń, który pokazał im pracę urzędników w różnych referatach i opowiedział o działaniach gminy oraz wójta, cierpliwie odpowiadając na wszystkie pytania naszych maluchów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in., jak uzyskać dowód osobisty, gdzie i w jaki sposób odbywają się sesje Rady Gminy. 
Jednak najciekawszym punktem wycieczki była wizyta w gabinecie wójta. Wielu było chętnych przedszkolaków, aby w przyszłości zostać wójtem i nawet co niektórzy sprawdzali, czy jego fotel  jest wygodny.
Nasze przedszkolaki otrzymały też miłe upominki od Pana Wójta – odblaskowe kamizelki z herbem gminy Stary Lubotyń i napisem "Szkoła Podstawowa w Starym Lubotyniu", które zapewnią im widoczność i bezpieczeństwo w czasie spacerów.
 

Pan Wójt zaprowadził również naszych przedszkolaków do biblioteki, aby mogli poznać jej zasoby, a  w przyszłości zostać czytelnikami oraz poznać bogactwo i piękno literatury.

Przedszkolaki odwiedziły również Urząd Pocztowy w Starym Lubotyniu.

Przedszkolaki podziękowały Panu Wójtowi za miłe przyjęcie w Urzędzie Gminy oraz wspaniałe opowieści.